تخصصی ترین مرکز خرید قلم ایربراش

مرکز خرید قلم ایربراش

افرادی که به کارهای هنری یا رنگ‌آمیزی آن‌ها یا طراحی مربوط به پروژه‌های ظریف‌کاری اشتغال دارند از ابزار متفاوتی بهره می‌گیرند. قلم ایربراش یکی از این ابزارها است که با نام قلم بادی رنگ و نقاشی نیز شناخته می‌شود. به‌طورکلی می‌توان گفت هر جایی که نیازی به پاشش رنگ یا مایع آبی و روغنی باشد یکی از انواع قلم‌های ایربراش خودنمایی می‌کند. در این مقاله قصد داریم به معرفی کامل قلم ایربراش، کاربردها و مزایای آن بپردازیم سپس خواننده را با مراکز خریدی که این ابزار را عرضه می‌کند آشنا کنیم.

معرفی قلم ایربراش

هنرمند یا مصرف‌کننده پیش از آن‌که به خرید قلم ایربراش موردنیاز خود بپردازد بهتر است آن را کامل بشناسد و انواع آن را مورد بررسی قرار دهد. او این‌گونه می‌تواند بدون اتلاف وقت، به خرید ابزار پرکاربرد خود بپردازد. معادل فارسی ایربراش، ابزار قلم بادی ترجمه شده است، در واقع این قلم همان قلم معمولی است که بهینه شده و با کمپرسور فشار، هوا را به شلنگ منتقل می‌کند و این‌گونه سبب پاشش رنگ و مواد روی سطوح می‌شود. ایربراش‌ها با جریان هوای سریع کار می‌کنند. کارکرد آن‌ها به این شکل است که رنگ با فشار معمولی از مخزن کشیده می‌شود و سرعت بالای هوا که با جای‌گذاری قطعه‌ای بسیار ریز، انجام می‌گیرد رنگ را به قطراتی ظریف و ریز شکل می‌دهد سپس جریان هوای فشرده رنگ را به سطوح انتقال می‌دهد.

ایربراش را می‌توان از ابزار پرکاربرد هنرمندان به شمار آورد. مصرف‌کنندگان می‌توانند با استفاده از یک ماشه، میزان پاشش رنگ را کنترل کنند همچنین می‌توان امکان ترکیب دو یا چند رنگ فراهم کرد یا به آرامی رنگی را به رنگ دیگر تغییر کاربری داد. هنرمندان زبده می‌دانند که باید قلم ایربراشی را انتخاب کنند که در درجه اول بتوانند به راحتی با آن کار کنند پس علاوه بر آن‌که سلیقه در انتخاب آن تأثیر دارد اولویت راحتی را نیز حتماً در نظر داشته باشید.

خرید قلم ایربراش
خرید قلم ایربراش

انواع قلم ایربراش

تا اینجای کار به معرفی قلم رنگ ایربراش پرداختیم اگر شما قصد خرید قلم ایربراش را دارید باید با انواع آن نیز آشنا باشید. به‌طورکلی این ابزار دارای دو مدل یک تنظیم و دو تنظیم است که با هم مورد بررسی قرار می‌دهیم:

ایربراش یک تنظیم

این وسیله به دلیل قیمت مناسب و کیفیت پاشش از محبوبیت بالایی برخوردار است. در این نوع ایربراش رنگ از مخزن به سمت بالا می‌رود، در نهایت رنگ به سمت نازل رفته و با خروجی مخروطی شکلی به بیرون هدایت می‌شود. همچنین میزان پاشش رنگ با پیچی که در انتهای ایر براش وجود دارد، تنظیم می‌گردد. شما با استفاده از ماشه ایربراش که در قسمت بالای ابزار وجود دارد می‌توانید باد را از مخزن خارج کرده و بدین‌وسیله ابتدا روی سطح کار را تمیز کنید. هنگامی که به کار پاشش رنگ مشغول شدید ماشه به سمت عقب و پایین فشار داده شود.

ایربراش دو تنظیم

فشار ماشه در این نوع ایربراش سبب کنترل هوا به پایین می‌شود و رنگ با کشیدن دکمه به سمت عقب حرکت می‌کند. سپس توسط مخزن مخروطی شکل که توسط نیروی جاذبه کار می‌کند رنگ در بدنه ایربراش جاری می‌گردد. مشخصه‌ای که این نوع قلم ایربراش را از نوع یک تنظیم جدا می‌کند، داشتن دو پیچ تنظیم است. عرض و حجم پاشش در این ایربراش کنترل می‌شود. نقاشان و افراد حرفه‌ای که انتظارات بالایی از قلم‌های ایر براش دارند می‌توانند از مدل دو تنظیم استفاده کنند زیرا تنظیمات آن قادر است جریان پاشش رنگ را بسیار ظریف انجام دهد در حدی که رنگ به نازکی تار مو در می‌آید.

انواع قلم ایربراش
انواع قلم ایربراش

اهمیت عملکرد در خرید قلم ایربراش

نمونه‌های مختلفی از قلم‌های ایربراش در بازار وجود دارد. نکته جالب‌توجه این‌که ایر براش‌ها عملکردی شبیه به پیستوله‌های رنگ دارند. بنابراین اگر به دنبال خرید قلم ایربراش هستید، بهتر است پیش از خرید عملکرد آن را نیز بدانید. به دلیل شباهت این قلم با پیستوله خوب است تفاوت آن دو را بدانیم، ایربراش‌ها عملکرد بسیار ظریف‌تر و دقیق‌تری نسبت به پیستوله‌ها دارند. به‌طورکلی ابتدا باد تولید‌شده توسط کمپرسور که با برق کار می‌کند، به وجود می‌آید. بدین‌وسیله باد موردنیاز ایربراش تأمین می‌گردد و از طریق یک شلنگ به قلم متصل می‌گردد.

به عبارتی دیگر پمپ ایر براش، دستگاه ایربراش و قلم آن که رنگ را روی سطح پخش می‌کند، قلم ایربراش نامیده می‌شود. ایربراش‌ها تنوع فراوانی دارند به عنوان مثال ایربراش ناخن، ایربراش قنادی، ایربراش نقاشی و انواع دیگر ایربراش‌های صنعتی مواردی هستند که به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

اجزای تشکیل دهنده ایربراش

یکی دیگر از آیتم‌هایی که در خرید قلم ایربراش به آن توجه می‌شود، بررسی اجزای تشکیل‌دهنده آن است. این دستگاه از قسمت‌های زیر تشکیل می‌شود:

  • بدنه یا همان دسته ایر براش
  • ماشه پاشش
  • مخزن رنگ یا ماده موردنظر
  • سوزن و کلاهک
  • نازل
  • شیرهای تنظیم باد یا مایع

البته ایر براش‌ها دارای لوازم و قطعات جانبی دیگری هستند که هر کدام با توجه به نوع قلم تعیین می‌شود. تعداد سوزن‌ها و مخازن یا عرض و ابعاد شلنگ، بخشی از قطعات مکمل به شمار می‌آیند.

کاربرد قلم ایربراش
کاربرد قلم ایربراش

کاربرد ایربراش

همان‌طور که گفته شد، ایربراش‌ها قادر هستند که کارهای هنرمندان و صنعتگران را هموارتر کنند؛ بدین شکل که با داشتن ظرافت ویژه و دقت بالا به ابزاری محبوب در بین همگان تبدیل شده‌اند. به دلیل تقاضای زیاد برای خرید قلم ایر براش، کاربردهای آن در هنر و صنایع مختلف را توضیح می‌دهیم:

نقاشی بر سفال، مجسمه و ظروف تزیینی

با استفاده از این قلم انحصاری می‌توان طرح‌ها و نقش‌های زیبا و به‌یادماندنی روی سفال، مجسمه‌ها و ظروف ثبت کرد. البته نوع رنگی که برای ایربراش مورداستفاده قرار می‌گیرد از اهمیت بالایی برخوردار است. هرچه رنگ مرغوب‌تر باشد کیفیت کار خاص‌تر، جذاب‌تر و ماندگاری طولانی‌تری خواهد داشت.

رنگ‌آمیزی در صنعت خودرو

کارگاه‌های دیتیل تولید خودرو، مملو از ایربراش‌هایی است که جهت رنگ خودرو استفاده می‌گردد. همچنین علاوه بر رنگ‌آمیزی می‌توان جهت رفع نواقص بدنه یا دیگر سطوح ماشین از آن بهره برد. ظرافت و دقت این دستگاه‌ها به قدری بالا است که صنعتگران با اطمینان و خاطری آسوده، آن‌ها را جهت رنگ‌آمیزی خودروها به کار می‌گیرند.

استفاده در قنادی‌ها و تزیین مواد خوراکی

اگر تابه‌حال به طرح‌ها و نقش‌های زیبای روی کیک‌ها یا شیرینی‌ها دقت کرده باشید، خالی از لطف نیست بدانید این آثار فوق‌العاده توسط ایربراش‌ها به وجود می‌آیند. پاشش ذرات ریز رنگ با فشار روی کیک توسط یک هنرمند می‌تواند طرحی یک‌دست و استثنائی به شیرینی یا کیک موردنظر دهد. همچنین هیچ نگرانی بابت ریختن رنگ‌های خوراکی داخل مخزن ایربراش وجود ندارد.

کاربرد قلم ایربراش در سالن زیبایی
کاربرد قلم ایربراش در سالن زیبایی

کاربرد در دیگر صنایع مانند آرایشگران

از دیگر مصرف‌کنندگانی که به خرید قلم ایر براش می‌پردازند، می‌توان آرایشگران را نام برد. طراحی روی ناخن یا هر قسمتی از بدن یا گریم، هنری است که هنرمند می‌تواند با به‌کارگیری ابزار پرکاربرد ایربراش ناخن، به سرانجام رساند. به‌طورکلی هر صنعتی که کار رنگ‌آمیزی دارد از این وسیله استفاده می‌کند. تابلوسازان، تولیدکنندگان لوازم چرمی و رنگ‌آمیزی پارچه دیگر گروه‌های مصرف‌کنندگان این قلم را تشکیل می‌دهند.

تفکیک ایر براش‌ها با توجه به کاربری هنگام خرید قلم ایربراش

هنگامی که قصد خرید قلم ایربراش را دارید و به دنبال تهیه آن از یک منبع موثق و قابل‌اطمینان هستید به آیتم‌های دیگری نیز باید توجه کنید. به‌عنوان نمونه ایر براش‌ها از لحاظ موقعیت قرارگیری مخازن خود، دسته‌بندی بندی متفاوتی را شامل می‌شوند. ایربراش مخزن رو، ایربراش مخزن زیر و ایربراش مخزن بغل نسخه‌هایی از انواع این ابزار هستند. همچنین با توجه به مشخصات ظاهری و بدنه نیز توان دسته‌بندی دیگری تعیین کرد. ایربراش قلمی، ایربراش تفنگی و ایربراش فلایر در این گروه قرار دارند. هر ایر براش با توجه به نیاز مستقیم کاربر، کارایی منحصربه‌فرد خود را دارد. اگر بخواهیم بعد قیمت را نیز بررسی کنیم باید بدانید با توجه به ست یا قطعات جانبی که برای هر قلم ایربراش خریداری می‌کنید یا بسته به برند و شرکت سازنده، بهای متفاوتی نیز پرداخت می‌کنید. پس نمی‌توان یک قیمت واحد برای هر نوع از این ابزار در‌نظر گرفت.

قلم ایربراش
قلم ایربراش

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم قلم ایر براش را به طور تخصصی معرفی کنیم. بسیاری از هنرمندان و صنعتگران در پی تهیه این قلم‌ها یا لوازم جانبی دیگر از یک فروشگاه باکیفیت هستند. اگر آن دسته از افرادی هستید که زمان برای شما اولویت بالایی دارد می‌توانید خرید خود را به‌صورت اینترنتی انجام دهید. آریاایر برندی بسیار موثق برای تهیه این نوع ابزار محسوب می‌گردد زیرا سهم قابل‌توجهی از بازار ابزارآلات پنوماتیک و دستی را در کنترل خود دارد. شما می‌توانید انواع قلم ایربراش از جمله هفت‌تیری، کاسه بغل، کامل قلم، بادی کبالت و کاسه رو را از فروشگاه آریا ایر مجهز خریداری نمایید همچنین از تنوع دیگر محصولات این فروشگاه بهره ببرید.

ARYA AIR
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *