ایر براش

ایر براش

شاید تا به حال اسم ایر براش را شنیده و در قسمت‌های مختلف شاهد کارکرد آن بوده باشید. اما مقصود ما در این مقاله ایر براش رنگ‌آمیزی است که در مصارف مختلفی مانند نقاشی ماشین، دیوار‌نویسی، رنگ‌آمیزی درب و پنجره کاربرد دارد.

این دستگاه با نام دیگر قلم بادی یک وسیله رنگ‌آمیزی دقیق است که ساختاری شبیه به پیستوله بادی دارد با این تفاوت که بسیار دقیق‌تر می‌باشد. برای آشنایی بیشتر با ما در این مطلب از سایت آریا ایر همراه باشید.

نحوه کارکرد ایر براش

این محصول توسط فشار باد کار کرده و عمل رنگ‌آمیزی را انجام می‌دهد. ابزار مشابه آن، پیستوله‌های بادی هستند. در این ابزار باد یا هوای فشرده شده از طریق یک کمپرسور یا پمپ ایر براش که با نیروی برق‌کار می‌کند، تولید می‌شود. این باد مورد نیاز از طریق شلنگ به قلم ایر براش متصل می‌شود. به پمپ این ابزار، دستگاه ایر براش هم می‌گویند. این وسیله با عبور سریع جریان هوا که باعث مکش رنگ می‌شود، رنگ را از مخزن به بیرون هدایت می‌کند.

قلم ایر براش وسیله‌ای است که رنگ را با فشار باد می‌پاشد که روی آن یک مخزن  وجود دارد که رنگ را داخل آن می‌ریزند. در ابزارآلاتی مانند این دستگاه و پیستوله که با باد و فشار هوا کار می‌کنند، لوازمی مانند گریس پمپ بادی ، چسب زن بادی و.. بسیار کاربرد دارند که باید تهیه شوند.

کاربرد ایر براش

به دلیل ظرافتی که در این وسیله وجود دارد، در میان هنرمندان محبوبیت داشته و بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از کاربردهای آن نقاشی روی سطوح است که می‌تواند روی اتومبیل، موتور سیکلت، گیتار و. . . صورت بگیرد. باقی کاربردها را در زیر شرح داده‌ایم:

  • یکی دیگر از کاربردهای آن استفاده در گریم و آرایش است که تأثیر شگفت‌انگیزی در نتیجه به وجود می‌آورد. یکی از مزیت‌های این کاربرد، پاک شدن آسان آن از روی بدن است.
  • استفاده از آن در قنادی‌ها و تزیین کیک هم بسیار محبوب بوده که انواع آن در این مراکز به وفور دیده می‌شود.
  • کاربرد بعدی، استفاده در طراحی ناخن و نقاشی روی آن است که در سال‌های اخیر بسیار طرفدار پیدا کرده و جای خود را در میان سالن‌های آرایش باز کرده است.
  • نقاشی روی سفال یکی دیگر از کاربردهای این وسیله می‌باشد که طرح‌های متنوعی را می‌توان به وسیله آن ایجاد کرد
  • ایر براش‌هایی هم هستند که برای امور فنی مناسب‌اند مانند: پیستوله کاسه زیر ، کاسه بغل، ایربراش هفت تیرکش
  • کاربرد در صنعت خودروسازی هم یکی از دیگر موارد استفاده این ابزار است که در کارگاه‌های دیتیلینگ بسیار دیده می‌شود‌. در این صنعت از لوازم جانبی ایربراش و خود آن برای رفع نواقص ماشین، ترمیم رنگ خودرو و پاک کردن خطوط استفاده می‌شود‌

انواع ایر براش

ایر براش به دو شکل یک تنظیمه و دو تنظیمه وجود دارد که در مدل اول، رنگ از مخزن به واسطه پمپ ایر براش به بالا کشیده می‌شود و به سمت نازل روانه شده تا به خروجی مخروطی شکل راه پیدا کند. در مدل دوم جریان هوا با فشردن ماشه به سمت پایین کنترل می‌شود و رنگ هم به واسطه کشیدن دکمه به عقب قابل کنترل است.

ایر براش‌ها دارای دو دسته داخلی و خارجی هم هستند به این صورت که در نوع خارجی، رنگ و هوا در خارج براش مخلوط شده و در نوع داخلی این ترکیب در داخل خود ایر براش اتفاق می‌افتد.

شیوه‌های تغذیه از ایر براش

معمولاً  به سه روش زیر از آن استفاده می‌شود :

  1. روش جاذبه‌ای که در آن مخزن بالا بوده و رنگ به واسطه جاذبه به داخل لوله مکش پیدا کرده و بعد به محفظه نازل کشیده می‌شود تا به شکل پودر از آن خارج شود.
  2. در این روش رنگ از داخل مخزن زیرین به دلیل وجود خلأ در محفظه، به بالا کشیده می‌شود و بعد هم مانند روش قبل به شکل پودر خارج می‌شود‌.
  3. در روش آخر رنگ از کنار قلم تغذیه می‌شود.

نحوه خرید از سایت آریا ایر  

شرکت آریا ایر تمامی این محصولات را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به فروش می‌رساند. برای اطلاع دقیق‌تر از شرایط این محصولات و روش‌های ثبت سفارش، به سایت ما مراجعه فرمایید و با مشورت گرفتن از کارشناسان ما، خرید مناسبی برای خود رقم بزنید. همچنین می‌توانید برای مشاهده سایر محصولات به پیج اینستاگرام ما مراجعه نمایید.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش 1–12 از 24 نتیجه