جعبه بکس و ابزارآلات متفرقه

جعبه بکس و ابزارآلات متفرقه

به جعبه‌هایی که در آن‌ها تعدادی بکس و آچار بکس وجود دارد، جعبه بکس و ابزارآلات متفرقه گفته می‌شود. در واقع به منظور باز و بسته کردن پیچ‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. در جعبه‌های بکس به جز آچار بکس‌ها، وسایل دیگری نیز وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی‌های منحصر به‌فرد خود هستند. جعبه بکس‌ها دارای انواع مختلفی بوده و از نظر نوع، سایز و اندازه با یکدیگر متفاوت می‌باشند. معمولاً این جعبه را با تعداد قطعات آن و با واحد پارچه بیان می‌کنند، به عنوان مثال جعبه بکس ۴۰ پارچه، دارای قطعات با سایز‌های مختلف به تعداد ۴۰ عدد بوده و با توجه به تنوع سایز برای مصارف خانگی مناسب می‌باشد.

در داخل جعبه بکس‌ها قسمتی وجود دارد به نام بکس‌های تکی که با اتصال به بکس جغجغه‌ای یا به آچار گشتاور پیچ و مهره مورد نظر را باز یا بسته می‌کند. بکس‌ها دارای درایو با سایز ۱.۴،۱.۲ و ۳.۴ اینچ هستند و به صورت‌های بلند و کوتاه موجود می‌باشند. برای مهره‌های بلند و پیچ‌های فرورفته از بکس‌های بلند استفاده می‌شود. بکس‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند، دسته اول شامل ۶ پر‌ها و دسته دوم شامل ۱۲ پرها می‌باشند.

ابزارهای جعبه بکس

در ادامه به معرفی برخی از ابزار موجود در جعبه بکس می‌پردازیم.

آچار گشتاورسنج

آچار گشتاورسنج که با اسامی ترکمتر، آچار تورک، آچار ترک و ترکرنچ هم شناخته می‌شود، به منظور آگاهی مقدار سفت شدن پیچ و مهره‌ها به کار می‌رود. همان‌طور که می‌دانید دستگاه‌‌های صنعتی و ماشین‌آلات مختلف به وسیله پیچ و مهره‌ها به هم متصل می‌شوند. با بهره‌گیری از این ابزار این امکان وجود دارد که پیچ‌ها را به اندازه کافی سفت و محکم کرد. در واقع می‌توان این طور گفت که اگر گشتاور یا نیروی اعمالی برای سفت کردن یک پیچ کمتر از حد لازم باشد، امکان دارد پیچ به تدریج شل شود و اگر گشتاور اعمالی بیشتر از حد لازم باشد، احتمال دارد که قطعات متصل به هم از یکدیگر جدا شوند. با این تفاسیر بهتر است از گشتاورسنج در هنگام سفت کردن اتصالات استفاده کنیم.

بکس انعطاف‌پذیر

یکی دیگر از اجزا جعبه بکس و ابزارآلات متفرقه ، بکس انعطاف‌پذیر است، استفاده از آچار بکس در فضاهای کوچک و محدود کمی سخت است، برای سهولت کار کردن با آن در فضاهای محدود و کوچک، بکس انعطاف‌پذیر به آچار بکس متصل می‌شود و در فضاهای کوچک و محدود و زاویه‌های مختلف می‌توان به راحتی از آن استفاده کرد.

بکس جغجغه‌ای

بکس‌های جغجغه‌ای دارای اندازه‌های مختلفی هستند که قابلیت نصب بر روی بکس‌ها با سایزهای مختلف را دارند. بکس‌های جغجغه‌ای به صورت‌های مختلفی از قبیل مفصل‌دار و لقلقه‌ای به کار می‌روند.

بکس شمع

بکس شمع که جهت بدنه شمع خودرو به کار می‌رود هم یک بکس بلند است. این نوع بکس دارای یک واشر بوده که بتوان از آن طریق شمع خودرو را بیرون کشید.

آچار بکس

اصلی‌ترین ابزار موجود در جعبه بکس و ابزارآلات متفرقه ، آچار بکس است. به آچارهایی که از یک دسته مخصوص و تعدادی سری استوانه‌‌ای شکل برخوردار هستند، آچار بکس گفته می‌شود. در یک طرف این سری‌ها یا استوانه‌ها، یک سوراخ چهارگوش قرار دارد و در سوی دیگر استوانه، سوراخی مطابق با شکل گل پیچ که می‌تواند ۴ گوش، ۶ گوش، ۸ گوش یا ۱۲ گوش باشد در سایزهای مختلف بر حسب اینچ یا میلی‌متر مشخص شده است.

دسته بکس

دسته بکس‌ها از یک زبانه مکعب مستطیل شکل که به اندازه سوراخ‌های چهارگوش روی سری‌ها بوده تشکیل شده‌اند که قابلیت اتصال به انواع سری‌ها را دارد، زیرا مجهز به یک ساچمه فنردار است. از آن جایی که این سری‌ها دارای شکل استوانه‌ای هستند، از این نوع آچار برای پیچ‌هایی که در انتهای لوله‌ها،  یا جاهایی که امکان چرخش دسته آچارهای معمولی فراهم نیست، بسیار مناسب بوده و در مواردی تنها راه بستن یا باز کردن پیچ‌ها و مهره‌ها در این گونه موارد می‌باشد.

نحوه خرید جعبه بکس و ابزارآلات متفرقه از آریا ایر

جدای از موارد بیان شده، بهتر است از انواعی جعبه بکس استفاده کنید که ساکت‌های آن دارای ۱۲ گوش باشد زیرا این ساکت‌ها نیروی بیشتری را نسبت به نوع ۶ گوش تحمل می‌کنند. برای خرید انواع ابزارآلات و جعبه‌های بکس می‌توانید به وب سایت آریا ایر مراجعه نموده و خریدی مطمئن را تجربه نمایید. آریا ایر علاوه بر جعبه بکس کلیه ابزارهای بادی اعم از دریل بادی ، پرچ بادی ، پیستوله اتوماتیک ، پیستوله سایه پاش و. . . را دارا می‌باشد که جهت مشاهده آن‌ها می‌توانید به پیج اینستاگرام ما مراجعه نمایید.

اطلاعات بیشتر ...

در حال نمایش 4 نتیجه