انواع ابزارآلات بادی

انواع ابزارآلات بادی

امروزه برای انجام هر کاری در خانه‌ها و کاربردهای تخصصی و حرفه‌ای از انواع ابزارآلات بادی استفاده می‌شود‌. اگر بخواهید یک سایه‌بان بسازید یا پذیرایی و اتاق‌ها را رنگ‌آمیزی کنید یا به تعمیرات میز و صندلی بپردازید به ابزار بادی احتیاج خواهید داشت. این ابزارها امروزه باعث آسانی و راحتی کارها شده‌اند. در ادامه مطلب از وب سایت آریا ایر شما را با این ابزارآلات آشنا خواهیم کرد.

ابزارآلات بادی

ابزار بادی به ابزاری گفته می‌شود که از باد به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند. نیروی محرکه لازم برای انجام کار را هوای فشرده شده در کمپرسور تأمین می‌کند. هوای مورد نیاز هم توسط یک شلنگ فنری وارد دستگاه می‌شود. این نوع ابزارها از انواع برقی ایمن‌تر، کوچک‌تر، سبک‌تر و از لحاظ قیمت مناسب‌تر هستند. در گذشته انواع این ابزارآلات از محبوبیت زیادی برخوردار نبودند اما امروزه جایگاه واقعی خود را در بازار پیدا کرده‌اند. ابزارآلات بادی در صنایع سنگین و مادر، راه‌سازی و  معادن، ذوب فلز، مونتاژ ماشین‌آلات و. . . استفاده می‌شوند. همچنین این ابزارها از یک سری اجزای مشابه اعم از لوله فلزی یا شلنگ ویژه انتقال هوای فشرده، دستگاه کمپرسور، واحد مراقبت، واحد روغن، فیلتر رطوبت و واحد فشارشکن تشکیل شده‌اند.

انواع ابزارآلات بادی

این ابزارآلات دارای انواع مختلفی از قبیل پیستوله بادی، میخ کوب بادی، منگنه کوب بادی، انواع کمپرسور بادی، فیلتر دو قلو، پرچ کن، فرز انگشتی، درجه باد، گریس پمپ بادی، چسب زن‌ بادی و. . . می‌باشد.

گریس پمپ‌های بادی

در صنعت برای روان‌سازی بسیاری از ماشین‌آلات از گریس استفاده می‌شود. برای انتقال گریس به محل مورد نظر از دستگاهی به نام گریس پمپ کمک می‌گیرند. گریس پمپ‌های بادی دارای مدل‌های از قبیل گریس پمپ بادی ۱۲ لیتری، ۲۰ لیتری، ۴۵ لیتری، ۴۵ لیتری فشار قوی و ۶۰ لیتری هستند. تمامی گریس پمپ‌ها دارای منبع گریس، گان، هرزگرد انتهای گان، شلنگ فشار قوی گریس، چرخ‌های گردان و پمپ گریس می‌باشند.

چسب زن بادی

این دستگاه با استفاده از فشار باد چسب را از مخزن به نازل هدایت می‌کند و باعث می‌شود چسب بدون هدر رفت و با دقت کافی، پوشش مناسبی بر روی سطح مورد نظر ایجاد کند.

پیستوله بادی

برای پاشیدن رنگ و مایع به کار می‌رود و به علت صرفه‌جویی در مصرف رنگ و همچنین داشتن سرعت بالا در انجام کار جایگزین قلم مو شده است.

کمپرسور بادی

ماشینی است که می‌توان از آن برای کارهای متنوعی مانند پر کردن لاستیک و اسباب بازی‌های بادی یا استخر بادی استفاده کرد. این ماشین همچنین می‌تواند برق ابزارهای عملیاتی را تأمین کند و برای فعالیت کارگاه‌ها و کارخانه‌ها در سراسر جهان حیاتی است.

میخ کوب بادی

برای کوبیدن میخ‌های بسیار در مدت زمان کوتاه که با چکش معمولی زمان و انرژی زیادی نیاز دارد از آن استفاده می‌کنند. این دستگاه هزاران میخ را به درستی و محکمی در محل مورد نظر وارد می‌کند. در مبلمان سازی و کابینت کاری نیز استفاده می‌شود.

منگنه کوب بادی

یک ابزار حیاتی برای کارهای تعمیراتی است. از منگنه کردن روکش کاناپه و رویه صندلی تا وصل کردن کف‌پوش و نصب تأسیسات، ساختن قاب عکس و تعمیر درب‌های توری به کار گرفته می‌شود.

فیلتر دوقلو

فیلتر دوقلو یا رطوبت‌گیر بر سر خروجی کمپرسورهای هوا نصب می‌شود و از ورود رطوبت و سایر ذرات دیگر به داخل ابزار بادی جلوگیری می‌کند.

فرز انگشتی

به آن سنگ انگشتی نیز گفته می‌شود. وسعت کاربردهای آن سبب محبوبیت بسیار زیادش در بین صنعت‌گران شده است. در برش‌کاری، پرداخت‌کاری و سنباده‌زنی مورد استفاده واقع می‌شود.

پرچ کن

دستگاهی برای اتصال دو قطعه فلز نازک و درج مهره با سرعت بالا است که این نوع از میخ پرچ کن توسط نیروی باد کار پرچ کردن را انجام می‌دهد.

درجه باد

این وسیله به عنوان یکی از انواع ابزارآلات بادی نوین برای تنظیم باد در وسایل مختلف و جایگزین روش سنتی است. یکی از مواردی که باعث افزایش طول عمر لاستیک‌های اتومبیل و عملکرد مطلوب آن می‌شود تنظیم باد خواهد بود که با استفاده از درجه باد به صورت دقیق و متناسبی انجام می‌گیرد. علاوه بر اهمیتی که این ابزار در مشاغلی مانند آپاراتی و فروش کپسول اکسیژن دارد در مصارف خانگی نیز کاربرد دارد مانند دستگاه فشارسنج که نوعی ابزار درجه باد محسوب می‌شود.

خرید انواع ابزارآلات بادی از آریا ایر

فروشگاه ابزارآلات آریا ایر، سهم بسیار وسیعی از بازار کشور را برای تأمین  ابزارآلات بادی به خود اختصاص داده است. شما می‌توانید برای خرید انواع ابزارهای بادی این فروشگاه اعم از گریس پمپ‌های بادی، چسب زن بادی، پرچ بادی، فرز انگشتی و. . . سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کرده و به راحتی محصول موردنظر را دریافت نمایید. همچنین برای مشاهده تنوع محصولات می‌توانید از پیج اینستاگرام آریا ایر دیدن کنید.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش 1–12 از 19 نتیجه