فرز بادی چکش بادی

فرز بادی چکش بادی

فرز چکش بادی از جمله ابزار‌های مخصوص بریدن است. این وسیله را در صنایع چوب، فلز و سنگ به کار می‌برند. این ابزار در انواع گوناگونی مانند فرز انگشتی بادی، قلم‌ حکاکی بادی، چکش بادی و. . . تولید می‌شود. این سه مورد گفته شده در دسته فرز‌های برقی، شارژی و بادی قرار می‌گیرند. باید بدانید که این دسته‌بندی‌ها در نهایت بر نوع دستگاه اثر می‌گذارد و این دستگاه‌ها از نظر مشخصات مثل قطر و همچنین از نظر قدرت موتور متفاوت هستند. امروزه این دستگاه‌ها پیشرفت فوق‌العاده‌ای کرده‌اند که در ادامه‌ی متن با انواع آن‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.

انواع فرز بادی چکش بادی

این محصولات دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کاربردهای مختص به خود را دارند، در ادامه برخی از آن‌ها را بیان می‌کنیم:

فرز بادی بزرگ

 این فرز بادی همان طور که از نامش پیداست با سایز‌ها و ابعاد بزرگ‌تری نسبت به سایرین تولید می‌شود. در واقع این فرز بادی از وزن  صفحه و قطر بیشتری برخوردار است. اما سرعت و قدرت این وسیله کم‌تر از سایرین است.

وزن این وسیله را حدودا ۲ کیلوگرم می‌دانند و از آن عموما برای برش وسایلی که سنگین وزن هستند استفاده می‌کنند. از نظر سرعت این وسیله بین ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دور بر دقیقه سرعت دارد و از نظر سایزی این وسیله در حدود ۱۸۰ میلی‌متر می‌باشد.

مینی فرز بادی

 این فرز همان طور که مشخص است از ابعاد کوچک‌تری برخوردار است. علاوه بر ابعاد، این وسیله  وزن کم‌تر ولی سرعت بیشتری نسبت به نوع قبل دارد. در حالت ماکزیمم این وسیله ۲ کیلوگرم وزن دارد و مشخصا از آن برای کارهایی که وسایل سنگین دارند  استفاده نمی‌شود. از نظر سرعتی بین ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دور بر دقیقه این وسیله می‌چرخد.

فرز مینیاتوری بادی

وقتی کلمه‌ی مینیاتوری در مفهومی می‌آید یعنی طراحی باید انجام شود. این  فرز برای حک بر روی چوب ساخته شده است. امروزه از این دستگاه به عنوان قلم حکاکی بادی استفاده می‌کنند. کاربرد این دستگاه در مجسمه‌سازی، طراحی بر روی چوب، سنباده‌کاری و منبت‌کاری است. دقت در نوع کار و توجه به اجزای این نوع فرز بسیار برای خرید حائز اهمیت است.

فرز انگشتی بادی

این فرز هم مانند نوع قبلی برای سنباده‌کاری هم استفاده می‌شود که البته این سنباده‌کاری را عموما در صنایع اتوموبیل‌سازی به کار می‌برند. از این فرز علاوه بر صنایع چوب در برش سنگ‌ها نیز استفاده می‌شود. فرز انگشتی از انواع چکش بادی می‌باشد. در این فرز از سه اصطلاح گلو بلند، متوسط و کوتاه استفاده می‌کنند. هر کدام از آن‌ها  کاربرد خودشان را در صنعت پیاده خواهند کرد. این فرز هم دقیقا مانند فرز مینیاتوری نیاز به توجه به ابزار آلات آن در هنگام خرید دارد.

انواع فرز بادی چکش بادی از نظر تغذیه

از نظر منبع تغذیه همان طور که در ابتدا هم اشاره کردیم این فرزها به سه نوع تقسیم‌بندی می‌شوند که در ادامه به دو نوع شارژی و برقی آن اشاره‌ ی کوتاهی می‌کنیم.

  • برقی

این فرز چکش بادی باید به برق متصل شود تا به کار بیافتد. این فرز نسبت به نوع شارژی از قیمت پایین‌تری برخوردار است.

  • شارژی

 این فرز محدودیت‌های شارژ برقی را ندارد، اما برای استفاده به مدت بسیار طولانی خوب است که دو باتری برای آن نصب شود. چرا که یک باتری کفاف استفاده‌ی خیلی طولانی را به کاربر نمی‌دهد.

خرید فرز بادی و چکش بادی از آریا ایر

شما می‌توانید انواع فرز بادی چکش بادی را در فروشگاه آریا ایر از قبیل چکش بادی، قلم حکاکی بادی و. . . را مشاهده نمایید. احتمالا بدانید که همه‌ی فروشگاه‌ها کیفیت لازم برای خرید را ندارند، اما سایت آنلاین ما می‌تواند به شما هم کیفیت را تضمین دهد و هم قابلیت رجوع کالا را برایتان فراهم کند. پس اگر از اشخاصی هستید که به این فرزها نیاز دارید فروشگاه و همچنین مطالب ما می‌تواند بسیار برای شما کمک کننده باشد. با مشاهده انواع محصولات بادی ما در پیج اینستاگرام انتخابی مطمئن و مناسب را داشته باشید.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش 1–12 از 52 نتیجه